منقضی شده
تا ۹۹ درصد

جمعه سیاه (Black Friday) یا حراج جمعه نام یک رویداد است که آغاز شکل‌گیری آن به آمریکا برمی‌گردد. این روز بعد از روز شکرگزاری است که در آخرین جمعه ماه نوامبر به‌شمار رفته و از آن به‌عنوان آغازی برای آیین خرید کریسمس یاد می‌شود. در واقع جمعهٔ سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. به همین بهانه سال‌ها است که این روز، شلوغ‌ترین روز برای فروشنده‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنت‌های دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده است؛ به طوری که چند سالی است در ایران نیز شاهد برگزاری این رویداد هستیم.

این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها پیش از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می‌آورند و باید تا پیش از آغاز شب خرید کرده باشند. برای مشاهده جزییات بیشتری از این رویداد می‌توانید با کلیک روی [این لینک] در سایت ویکی پدیا اطلاعات جامعی در خصوص این روز کسب کنید.

یکی از اتفاقاتی که در روز جمعه سیاه رخ می‌دهد ارائه کدهای تخفیف متنوع برای خرید محصولات است. در این صفحه از سایت تخفیفه ما رویدادی را به همین مناسبت برگزار کرده‌ایم که می‌توانید در این صفحه لیست کلیه کدهای تخفیفی که به مناسبت حراجمعه ارائه شده است را مشاهده کنید. علاوه‌بر این با رفتن به انتهای همین صفحه می‌توانید لیست شرکت‌هایی که در همکاری با سایت تخفیفه کدهای تخفیف خود را در اختیار قرار داده‌اند را مشاهده کنید.